Akıllı Telefonunuz Artık Kahve de Yapabilecek

Hayır şaka falan değil. Smart K isimli İtalyan firması espresso yapabilen akıllı telefon kabı tasarladı.

Mokase adını verdikleri dünyanın espresso yapan ilk telefon kabı, sürekli yolda olan insanlara hizmet etmeyi amaçlıyor. Kahve içmek için bile bir yerde duracak kadar zamanınız yoksa Mokase ile her an ve her yerde kahve içmenin tadını çıkarabilirsiniz.

Firma basına şöyle bir demeç verdi: “Her zaman kahve hazırlayabilmenin yolu nedir diye düşündük. Sonra dedik ki, ‘bu işi neden hayatımızın çoktan bir parçası olan bir eşyayla birleştirmeyelim?’ yani akıllı telefonla.”

Kılıf Nasıl Çalışıyor?

Isıya dayanıklı telefon kılıfı espresso’yu hazırlamak için gerekli su ve öğütülmüş kahve içeren ince kapsüller ile çalışıyor. Sıcak bir kahve istediğiniz her an, tek yapmanız gereken, kasaya bir kapsül yerleştirmek ve Mokase uygulamasındaki düğmeye basmak. Dahili pil kapsüldeki kahveyi 50-60 derece kadar ısıtarak kahveyi hazırlayacak. Hazır olduğunda diğer bir düğme kahveyi kabın ağzından bardağa dökmenize izin verecek. Smart K firması kabın herhangi bir toksin bırakmayan alüminyum silikondan yapıldığını söylüyor.

Tek bir kapsülden 25ml espresso elde edebiliyorsunuz.

Mokase isimli bu yenilikçi telefon kabı ön sipariş ile satın alabilirsiniz. Mokase internet sitesinde siyah ve beyaz iki çeşidi bulunuyor. Şu anda %50 indirimdeki kab 25 Euro. Ayrıca 15, 30 veya 50’lik paketler halinde tek kullanımlık kahve kapsülleri de sipariş edebilirsiniz. Apple, Samsung or LG telefon modelleriyle uyumlu olduğunu söylüyorlar.

Yorumlar

  • Beyninize Faydalı 10 Mobil Uygulama

  • Mac Kullanıcıları İçin En Gerekli Ücretsiz Programlar

  • ses dövmesi

    Sanat ve Teknolojinin Birleşimi: Sesli Dövmeler

  • Kendi Yazdığı Kitabın Işığında: 5 Maddede Atatürk ile Taktik ve İş Dünyası