Sitemizdeki içerikler yazarlar tarafından sukelalist.com ziyaretçileri için oluşturulmaktadır. Şukela List bütün içerikleri için ödeme yapmaktadır. Bu içeriklerin yayın hakkı sadece sukelalist.com’a aittir. İzinsiz kopyalanması yasaktır.

Hangi durumlarda içerikleri kullanabilirsiniz?

Kaynak göstermek şartıyla yazılı içerikten 2 veya 3 cümle alıntı yapabilirsiniz. Telif hakkı olmayan görselleri ise atıfta bulunmadan kullanmanızda hiç bir sakınca yoktur.

Görseller çoğunlukla ücretsiz kullandığımız servislerden sağlanmaktadır. Bu görseller düzenlenerek websitesinde kullanmaya uygun hale getirilmektedir.

Yazarın kendi elde ettiği veya özel izinle kullandığı görseller telif hakkı içerebilir. Görselin telif hakkı içerdiğini düşünüyorsanız lütfen bilgi isteyiniz.

Telif hakkını ihlal eden durumlar nelerdir?

 • Video paylaşım siteleri için oluşturduğunuz videolarınızda açıklama kısmına içeriği kopyalamak, başlığı olduğu gibi kopyalamak, video içerisine tüm içeriği yerleştirmek.
 • Blog sitesinizde içeriğin tamamını veya büyük kısmını kopyalamak.
 • Haklarımız

  Çalınan içeriğin tespiti halinde, içeriğin kaldırılması için iletişime geçme zorunluluğumuz yoktur. Bu konuda yayın yapılan platforma ve kullanılan servislere bildirim yapılır.

  Telif hakkı ihlali yüzünden milyonlarca takipçisi bulunan hesapların bile kapatıldığını ve sitelerin spam cezası aldığını unutmayın.

  Kendi içeriğinizi oluştururken site içeriğinden dilediğiniz gibi faydalanabilirsiniz.

  Sorularınız için bize iletişim formundan ulaşabilirsiniz.