En Güzel 16 Romantik Güney Kore Filmi

Aşkın yeri ve zamanı olmayacağını gösteren birbirinden güzel romantik Güney Kore filmleri. En iyi 16 listemizde dram, komedi hatta fantastik unsurlar bile var.

İçerisinde Hollywood ve Türk Sineması’na ilham olmuş filmler de bulunuyor. Kendi favori listemdekileri IMDb puanına göre listeledim. Buyrun: izlenmesi gereken en güzel Kore aşk filmleri.

16. Architecture 101 (2012)

Mimar Seung-min, üniversiteden beridir görmediği ilk aşkı Seo-yeon ile yeniden karşılaşır. Seo-yeon, mimarın ofisine gelerek ondan evini yeniden inşaa etmesini ister. Geçen 15 yılın ardından eski anılar yeniden canlanacaktır. Durgun ilerleyen ancak çok güzel bir romantik film.

Orjinal İsmi: Geon-chook-hak-gae-ron
IMDb: 7.3

15. A Millionaire’s First Love (2006)

Dedesinden büyük bir miras kalan Kang Jae-kyung, mirası alabilmek için vasiyetnamesindeki maddeleri yerine getirmek zorundadır. Kang Jae-kyung’un mirası alabilmesinin yolu, kırsal bir bölgedeki Boram Lisesi’ne nakil olup oradan mezun olmaktır. Hiç alışık olmadığı bu yerde Eun-hwan adında bir kızla tanışacaktır.

Orjinal İsmi: Baekmanjangja-ui cheot-sarang
IMDb: 7.4

14. Bitmeyen Sevgi (2003)

Annesiyle birlikte yaşayan Mina ölümcül bir hastalığa sahiptir. Asosyal hayatı bir gün apartmana taşınan fotoğrafçı Yeong-jae ile değişir.

Orjinal İsmi: …ing
IMDb: 7.4

13. A Werewolf Boy (2012)

Ailesiyle birlikte, ıssız bir yerdeki eve taşınan Sun-yi burada konuşmayı bile bilmeyen vahşi bir insan bulur. Genç kız onu eve alıp her şeyi tek tek öğretmeye başlar. Zamanla ikili arasındaki ilişki kuvvetlenecektir. Zaman zaman komik, aynı zamanda da duygusal bir film.

Orjinal İsmi: Neuk-dae-so-nyeon
IMDb: 7.4

12. Miracle of Giving Fool (2008)

Sung-ryong, geçirdiği bir kaza sonucu zihinsel engelli kalmıştır. Bir çocuk zekasına sahip genç adam sevdiği kızı unutmamıştır. İlk aşkı Ji-ho yetenekli bir piyanisttir ancak sahne korkusu yaşamaktadır. Sung-ryong onun sahne korkusunu yenmede yardımcı olacaktır.

Orjinal İsmi: Ba:Bo
IMDb: 7.5

11. Daisy (2006)

Kiralık katil Park Yi, genç sokak ressamı Hye-young ve dedektif Jeong Woo’nun arasında geçen trajik bir aşk hikayesi. Amsterdam’da geçen film, senaryosu, oyunculuklarıyla izlenmesi gereken filmlerden.

Orjinal İsmi: Deiji
IMDb: 7.6

10. Maundy Thursday (2006)

Defalarca intihara kalkışmış Moon Yu-jung adlı kız, annesinden nefret etmekte, yaşamak istememektedir. Kızın teyzesi gönüllü olarak hapishanedeki görüşmelere gitmektedir. Bir gün genç kızı da hapishaneye görüşmeye götürür. Görüşeceği kişi idama mahkum Jung Yun-su’dur. İlk başta hem kız, hem de mahkum adam bu görüşmeye pek istekli değillerdir. Ancak her geçen hafta aralarındaki bağ kuvvetlenmektedir.

Orjinal İsmi: Urideul-ui haengbok-han shigan
IMDb: 7.6

9. More Than Blue (2009)

Ölümcül bir hastalığı bulunan K isimli genç adam, çok sevmesine karşın duygularını Cream’e açmaz. Tek isteği sevdiği kızın kendisi öldükten sonra yalnız kalmamasıdır. Bunun için sevdiği kızın iyi ve sağlıklı bir adamla evlenmesi için çabalar.

Orjinal İsmi: Seulpeumboda deo seulpeun iyagi
IMDb: 7.6

8. Il Mare (2000)

Bilimkurgu türünde bir romantik film. Aynı evde farklı zamanlarda yaşamış iki insan, posta kutusu sayesinde mektuplaşmaya ve birbirlerine aşık olmaya başlar. Masal tadında bir Güney Kore filmi.

Orjinal İsmi: Siworae
IMDb: 7.7

7. Failan (2001)

Çin’den kaçak bir göçmen olarak Güney Kore’ye gelen Failan, burada kalabilmek için sahte bir evlilik yapmak zorunda kalır. Mafya babasının yanından pis işler yapan Kang-jae para karşılığı bu evliliğe razı olur. Kang-jae bu sahte evliliği hemen unutsa da, Failan hiç tanımadan evlendiği kocasına beslediği minnet duygusuyla aşık olur.

IMDb: 7.7

6. Always (2011)

Geçmişte kötü işlere bulaşmış eski boksör Chul Min ve gözleri görmeyen Jeong-hwa arasındaki görülmeye değer aşk hikayesi anlatılıyor. Konusu klişe görünse de, harika oyunculuk ile hikaye akıp gidiyor. Son yılların en güzel Kore yapımı duygusal romantik filmlerinden.

Orjinal İsmi: O-jik geu-dae-man
IMDb: 7.8

5. The Classic (2003)

Son derece duygusal filmin hüzünlü bir hikayesi var. Babasını küçükken kaybeden Ji-hae ve annesi Ju-hie’nin birbirine geçmiş aşk hikayeleri anlatılmakta. Kesinlikle izlenmesi gereken Kore filmlerinden birisi.

Orjinal İsmi: Keulraesik
IMDb: 7.9

4. Oasis (2002)

Zihinsel engelli Jong-du kazara birisinin ölümüne neden olur. Cezası sona erdikten sonra öldürdüğü adamın ailesiyle görüşmeye gider. Ölen adamın Gong-ju adında fiziksel engelli kız kardeşiyle tanışır. Birbirine yakınlaşacak ikilinin aşkı toplum tarafından kabul görmeyecektir. Güney Kore Sineması’ndan unutulmaz bir aşk filmi.

Orjinal İsmi: Oasiseu
IMDb: 8

3. 3-Iron – Boş Ev (2004)

Sun-hwa adındaki adam, içinde kimsenin olmadığı evlere girerek bir kaç gününü orada geçirmektedir. Amacı hırsızlık değildir. Yalnız adam sanki aileden biriymiş gibi gayet doğal bir şekilde evde bir süre kalmaktadır. Son girdiği evde kocasından şiddet gören bir kadınla karşılaşır. İkilinin aralarında güçlü bir bağ oluşmaya başlar.

Orjinal İsmi: Bin-jip
IMDb: 8.1

2. My Sassy Girl (2001)

Kyun-woo, bir gün sarhoş genç bir kızı metroda ezilmekten kurtarır. Adam genç kızla birlikte metroya biner. Kızın hareketleri insanları rahatsız etmeye başlar. İnsanlar, ikilinin sevgili olduğunu düşündüğü için sarhoş kız Kyun-woo’nun üzerine kalır. Oldukça keyifli bir romantik komedi filmi.

Orjinal İsmi: Yeopgijeogin geunyeo
IMDb: 8.1

1. A Moment to Remember (2004)

Gözyaşlarınızı tutamayacağınız bir romantik dram. Su-jin adlı genç kız ve marangoz ustabaşı Cheol-su’nun yolları ilginç bir şekilde kesişir. Bu hoş olmayan karşılaşmaya vesile olan şey genç kızın unutkanlığıdır. İkili daha sonra tekrar karşılaşacak ve aralarında büyük bir aşk doğacaktır. Ancak genç kızın unutkanlığı artmakta, anıları silinmektedir.

Orjinal İsmi: Nae meorisokui jiwoogae
IMDb: 8.2

Arda Doğu

Some memories are best forgotten.

@ardadogu

 • Sevgiliyle İzlenecek En İyi 10 Romantik Aşk Filmi

 • The Host

  25 En İyi Güney Kore Korku Filmi

 • Bi Küçük Eylül Meselesi

  Son Yılların En Güzel 20 Yerli Aşk Filmi

 • Bill'i Öldür

  Gerilim Konulu 10 Unutulmaz Tarantino Filmi

 • Kore Filmi Hayranlarına Korku ve Dram Dolu 10 Müthiş Tavsiye

 • Ghajini

  İzlenmesi Gereken Puanı 7 Üstü Olan 10 Hint Filmi

 • Celda 211

  Mutlaka İzlenmesi Gereken 10 İspanyol Filmi