14 Şubat İçin 5 Orijinal Hediye Fikri

14 Şubat’ta “sevgilime ne alayım?” diye düşünenlerdenseniz ve orijinal, değişik hediyeler arıyorsanız doğru yerdesiniz.

Hem erkekler, hem de kadınlar için uygun olan bu beş yaratıcı hediyeden birini seçin ve Sevgililer Günü sürpriziniz hazır olsun.

1. Ona Bir Şeyler Örün

14 Şubat kış mevsimi demek. Sevgiliniz de kışın üşüyor ve çok sık hasta oluyorsa yapabileceğiniz en basit şey ona bir atkı, bere hatta belki kazak örmek olabilir.

İnternette örgü örmekle ilgili birçok video var; bunlardan faydalanabilirsiniz. Ya da vaktiniz yoksa veya bu işte yeterince başarılı değilseniz şekliyle, rengiyle, desenleriyle farklı ve ikinizin arasında özel bir anlamı olan bir figür, kelime, tarih, belki de işi ve sevdiği takımla ilgili olan bir şeyleri üzerine işleterek  bir parça da yaptırabilirsiniz.

Bu şekilde özel siparişler alıp diken birçok küçük, butik atölye var, bunlardan birini tercih edebilirsiniz. Tabi biz kış için dedik ama yaz için de neden olmasın? Her şey sizin hayal gücünüzde.

2. Birlikte Yaşamayı Hayal Ettiğiniz Evin, Hayatın Maketini Yapın

İleride birlikte yaşamak istediğiniz evin, hatta bazı küçük detaylarla yaşamın dahi maketini yapabilir, eğer zamanınız ya da bunun için yeterli beceriniz yoksa en azından yine tasarlayıp başkasına yaptırabilirsiniz.

Her şey tamamen sizin hayalinize ve hayal gücünüze kalmış. Çimli, bahçeli, havuzlu büyük bir villa da olabilir, küçük, meyve ağaçlarıyla dolu, bahçesinde sevimli bir köpeğin olduğu tek katlı şirin bir kır evi de.

Mesela çocuk sahibi olmak gibi bir düşünceniz varsa ve halen bunu sevgilinize söylemediyseniz hediyenize böyle sürpriz mesajlar da ekleyebilirsiniz.

3. Ona Özel Bir Takı Tasarlayın

Sevgiliniz için ona özel, sizin tasarımınız olan bir takı yaptırabilirsiniz. Bu bir yüzük, kolye, küpe, bileklik ya da saat olabilir.

Bütçenize göre gümüş, altın ya da pırlanta gibi seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Ama burada asıl önemli olan bu hediyeyi ona sizin tasarlamış olmanız. Çok iyi bir çizim yeteneğinizin olmasına gerek yok. Güzel, farklı bir şey hayal etmeniz yeterli.

Aklınızdakini birçok gümüş ya da altın atölyelerindeki ustalara anlatabilirsiniz. Böylece sevgilinize kendi tasarımınız olan ve sadece onda olacak, ona özel tasarım bir takıyı hediye edebilirsiniz.

4. Hobileri, İlgi Alanlarıyla İlgili Bir Hediye Seçin

Mesela sevgiliniz hobi olarak bir müzik aleti çalıyor olabilir. O zaman ona, sahip olduğundan, elindekinden daha iyi, daha üst seviyede olanını alabilirsiniz.

Sevgiliniz resim yapıyor olabilir ya da belki de dans kursuna gidiyordur. O zaman da bu alanlarla ilgili, onu hobisinde en azından bir tık daha yükseltecek, yukarı taşıyacak hediyeler alabilirsiniz.

5. Mesleğiyle İlgili Uzun Yıllar Kullanabileceği Hediye Alın

Örneğin sevgiliniz öğretmen olabilir. Bu seçenek ona hediye almanız için birçok seçenek sunuyor.

Sevgilinize öyle bir hediye almalısınız ki, onu hem uzun yıllar kullanmalı, hem de kullandığında sizi ve o güzel günü, sürprizi hatırlayarak belki varsa içinde bulunduğu günün sıkıntısını, yorgunluğunu üzerinden atabilmeli.

Bu, sık sık elinden düşürmeyeceği şık, belki de gösterişli ve üzerinde sizden bazı kelimeler veya ikiniz için anlamlı, önemi olan bir tarih ya da fotoğraf barındıran bir kalem olabilir. Ya da yıllar boyu kullanabileceği ve siz yanında değilken ona sizi hatırlatacak kaliteli şık bir deri çanta.

Tabi ki bu çantaya da dıştan görünen veya sadece içten sevgilinizin göreceği bir şeyler eklemeniz hediyenizi daha da değerli, eşsiz ve unutulmaz kılacaktır. Bu iki hediye birçok meslek grubu için oldukça idealdir.

Emrah Özhekim

@emrahozhekim

  • Sevgiliyle İzlenecek En İyi 10 Romantik Aşk Filmi

  • Yüksek Lisans Hakkında 7 Temel Bilgi

  • Akademik Makale Nedir, Nasıl Okunmalı?

  • Bi Küçük Eylül Meselesi

    Son Yılların En Güzel 20 Yerli Aşk Filmi

  • İlişkinizi Gözden Geçirmenize Neden Olacak 10 Erkek Tipi

  • Tatili Verimli Geçirmek İçin 11 Öneri

  • Hayatınızı Kolaylaştıracak 10 Mobil Uygulama