Şık Görünmek İsteyen Erkeklere 9 Önemli Tavsiye

Son dönemlerde erkekler de en az kadınlar kadar modaya ve kendilerine dikkat etmeye başladılar.

Hal böyle olunca bu konu hakkında önceden bilgisi olmayan erkekler sarıldı telefonlara, bilgisayarlara moda ile ilgili, giyim ile ilgili tavsiyeler aramaya.

İşte ben de bu aramaları yapan erkeklere kendimce bir liste hazırladım. Şimdi gelin o listeye bir göz atalım!

1. Beyaz Gömleğin Altına Atlet Giymeyin

Beyaz Gömleğin Altına Atlet Giymeyin

Bu tavsiyenin aslında moda ile alakası yok çünkü hiçbir zaman beyaz gömlek altına beyaz atlet moda olmayacak! Eğer bir gün moda olursa da umarım biz o günleri görmeyiz.

Şaka bir yana sıcak yaz günlerinde bazılarımız çok fazla terleyebiliyor. Buna çözüm olarak; beyaz gömlekler yerine koyu renkli gömlekler tercih edip altına atlet giyebilirsiniz. Veya eczanelerde satılan ter önleyici pedlerden alabilirsiniz.

2. Kombininizi Renkli Çoraplar İle Renklendirin!

Kombininizi Renkli Çoraplar İle Renklendirin

Bu son dönemlerde oldukça tercih edilen bir tarz. Dünyanın en casual (günlük giyim) kıyafetlerini bile giyseniz açık bir kırmızı veya mavi çorapla kombininize renk katabilir, dikkat çekebilirsiniz.

Son dönemde bu çoraplar sadece düz renklerden tasarlanmakla kalmayıp, üzerinde farklı figürler veya desenlerle de tasarlanmaya başlanıldı. Fakat bu çorapları tercih ederken kıyafetinizdeki renklerle uyumlu olmasına dikkat etmekte de fayda var

3. Ne Çok Dar Ne Çok Bol Giyinmeli

Belki de en önemli maddelerden biri bu olacak. Çünkü yaratılışımızdan dolayı birbirimizden oldukça farklı fiziksel özelliklere sahibiz ve bu yüzden tabi ki kıyafet tercihlerimiz bazen birbirinden ayrılacak.

Burada değinmek istediğim nokta ise hem tişört veya gömlek tercihlerimizde hem de pantolon tercihlerimizde ne çok bol ne de çok dar parçaları tercih etmememiz.

Emin olun eğer kaslı bir vücuda sahipseniz dapdar bir tişört veya gömlek giymek yerine tam bedeninize uygun kıyafeti seçmek sizi çok daha şık ve etkileyici gösterecektir.

4. Hayat Kurtaran Üçlü: Kot Pantolon-Biraz Bol Beyaz Tişört-Beyaz Sneakers

İşte hayat kurtaran üçlü. Sadeliğin şıklığı bana kalırsa budur. Hem de ucuza bulabileceğiniz ürünler.

Zaten her zaman düşündüğüm gibi şık olmak için çok büyük bütçelere hiçbir zaman gerek yok.

Her neyse kombinimize gelecek olursak, eğer bu kombini doğru spor saatlerle veya 2. maddede bahsettiğim doğru renkli çoraplarla kombinlerseniz, gayet hoşunuza gidecek bir görüntü çıkacağından emin olabilirsiniz.

5. Artık Babet Giymeyi Bırakalım!

Artık Babet Giymeyi Bırakalım

Erkekler olarak artık kabul etmeliyiz ki babetler bizde estetik durmuyor. Hem de hiçbir kombinle.

Bana kalırsa babetler zaten yapı itibari ile estetik parçalar değiller. Kadınlar da bile güzel durduğuna çok nadir rastladım. Kadınlarda durum böyleyken bizler kalın kalın bileklerimizle babet çorabı ve babet giymeyi artık bırakmalıyız.

Bunun yerine eğer biraz daha formal (resmi) giyinmeyi seviyorsanız, kıyafetlerinizin renkleri ile uyumlu deri ayakkabılar tercih edebilir veya daha casual bir tarzınız var ise sneaker’lar veya spor ayakkabılarla kombininizi tamamlayabilirsiniz

6. Kısa Paça Pantolona Hayır!

Kısa Paça Pantolona Hayır

Aynı babetler gibi kısa pantolon bizim fiziğimize pek yakışmıyor, bunu kabul edelim. Tabi bu konuda bazı istisnalar olabiliyor.

Eğer gerçekten uzun boya ve fit bir vücuda sahipseniz kısa pantolon sizde tahmin edemeyeceğimiz kadar güzel durabilir fakat Türkiye’nin boy ortalaması gözler önündeyken genel olarak kısa paça pantolon giymeyi artık bırakmalıyız diyebiliriz.

Eğer kısa paça pantolonları tercih ediyorsak bile tercih ettiğimiz pantolonun darlığına ve paçalarının çok kısa olmamasına dikkat etmemiz bizi daha şık gösterecektir.

7. Kapri Giymeyin!

Kaprilerin modası çoktan geçti, aslında bana kalırsa hiç gelmemeliydi. Şimdi “Kardeşim sen de onu, giyme bunu giyme rahat rahat dolaşamayacak mıyız?” dediğinizi duyar gibiyim.

Aslında benim önerdiğim şeyler şıklığının yanı sıra oldukça da rahat şeyler. Tabi bunu kapriler için söylemek mümkün. Hem rahat, hem de şık değiller.

Kapriler yerine ise kot şortları veya gömleğin altına krem renkte chino şortları tercih edebilirsiniz. Güzel ayakkabı ve çorap tercihleriyle oldukça şık olacaktır.

8. Oduncu Gömleklerine Geri Dönüş!

90’ların eski grunge ruhuna 2010’ların sonunda dönüldü. Benim de en sevdiğim tarzlardan biridir bu grunge tarzı.

Kurt Cobain’in neredeyse tek başına oluşturduğu tarzlarından biri. 3.madde de ne çok bol ne çok dar giyilmeli demiştim fakat bu gömlekleri o maddenin biraz dışında tutup bol tercih etmek sizi çok daha tarz gösterecektir. Çünkü bu tarzın ruhunda salaşlık mevcut

Bol bir oduncu gömleği, siyah dar bir pantolon ve converse’lerle oldukça tarz görünebilirsiniz.

9. Sporun Şıklığını Küçümsemeyin!

Evet evet bildiğimiz eşofmanlardan bahsediyorum. Üzerine gri sweatshirt ile güzel olmayacak siyah bir eşofman yoktur.

Tabi kalitesi yüksek oldukça. Veya son zamanlarda popüler olan Ben Fero’nun da tercih ettiği için şort altına siyah spor tayt giyip hem rahat, hem de çokça cool durabilirsiniz.

Altına da Nike Air Force tarzı bir ayakkabıyla değmeyin rahatlığınıza ve keyfinize!

Not: Bunların hepsi naçizane benim fikrimdir. Herkes istediğini giymekte özgürdür.

Gökmen Sezgin

instagram.com/benggokmen

@gokmensezgin

 • İlişkinizi Gözden Geçirmenize Neden Olacak 10 Erkek Tipi

 • ilgisiz erkek

  Kendini Geri Çeken, İlgisi Azalan Erkeklere Nasıl Davranmalı?

 • erkekler neden kaçar

  10 Maddeyle Önce İlgi Gösterip Sonra Kaçan Erkek

 • Yüksek Lisans Hakkında 7 Temel Bilgi

 • Akademik Makale Nedir, Nasıl Okunmalı?

 • Bi Küçük Eylül Meselesi

  Son Yılların En Güzel 20 Yerli Aşk Filmi

 • Tatili Verimli Geçirmek İçin 11 Öneri