İlişkinizi Gözden Geçirmenize Neden Olacak 10 Erkek Tipi

Bazen bazı ilişkilerde hiçbir problem yok iken iki taraftan biri mutsuz olabiliyor. Böyle zamanlarda tarafsız olup iki tarafı da incelemek gerekiyor.

Tabi ki hemcinslerimin tarafını tutup erkek tiplerini yazdım.

Umarım bu yazıyı okuyan herkes küresinin diğer yarısını bulabilir. İyi okumalar.

1. Annesinin Bir Tanecik Kuzusu Olanlar

Onlar ki, hala annelerinin bir tanecik kuzularıdır. Böyle olan erkekler annelerine benzeyen ya da onlara annelik yapabileceğini düşündüğü kızlarla beraber olurlar.

En kötüsü bu demiyorum çünkü birazcık anne kuzusu iyi olabilir. Ama her şeyin olduğu gibi bununda fazlası biraz zararlı.

Belli bir yaşı geçtikten sonra cinsiyet gözetmeksizin herkesin belli bir sorumluluğu alması gerekir. Ama böyle yetişen erkekler ne yazık ki sorumluluk almakta biraz zorlanabiliyorlar.

2. Cimrilikte Bir Numara Olanlar

İlk görüşmenizde bir yere gittiniz ve hesabı ödemeniz gerekiyor. Karşı taraf size “Seninki şu kadar, benimki bu kadar.” diyor. İnsanın aklına ister istemez şöyle bir düşünce gelir. “Bunu ne kadar zamandır düşünüyordu?”

Maddi durum tabi ki kişisel bir konu ama nezaketen böyle küçük hesaplara düşülmemesi gerekiyor.

Mesela bir hediye aldınız. Ama o hediyenin güzelliği ile değil de ne kadara mal olduğunu düşünüyorsa bu hediyeyi hak etmiyor bence.

3. Aşırı Kıskançlar

Ben demiyorum ki kimse sevgilisini kıskanmasın, genişliği ele alsın. Herkes sevdiğini kıskansın. Ama bunun bir ölçü içinde olması şartıyla tabi.

“Yok oraya gidemezsin. Erkeklerle konuşamazsın. Onlarla arkadaşlık edemezsin.” Bunlar benim duymaya tahammül edemediğim sözde kıskandığını belli etmek için söylenen sözler.

Kıskanıyorum bahanesiyle kimse kimsenin kişisel haklarını engelleyemez. İstediğimle konuşurum. İstediğim yere de giderim.

Sakın kızlar “Ay! Sevgilim beni kıskanıyor ve çok seviyor.” gibi bir hataya düşmeyin.

4. Issız Adam Gibi Davrananlar

İyi ki Çağan Irmak şu filmi yaptı da, biz de bu insanlara bir sıfat bulabildik. Filmi izlemediyseniz eğer kesinlikle izlemelisiniz.

Bu tipe sahip olanlar genelde şöyle davranırlar. Romantizm ve duygusallık onlara saçma gelir. Birine bağlı kalmayı kabul edemezler. Genellikle kısa süreli hatta halk dilinde tek gecelik diye tabir edilen ilişkileri olur. Evlilik asla onların mantığına oturmaz. Sadakatsizliği normal karşılayabilirler.

İlişkiye başlarken kimse ayrılmak için başlamaz ama böyle biriyle ilişkiniz sürdürmek zor olmalı.

5. Kendini Aşırı Zeki Sananlar

Öyle davranır ki böyle insanlar sanki yürüyen ansiklopedi. Aradığınız her bilgi onda mevcutmuş gibi davranır. Bir konu hakkında hiçbir bilgisi olmasa bile biliyormuş gibi yapar.

Yanlış bir şey söylediğini fark edersiniz ve ona söylemek için uğraşırsınız. Ki zaten böyle insanlar yanlışlarını kolay kolay kabul etmezler.

Bu tipteki insanlar genellikle ön yargılı davranırlar. Hemen olayı anladıklarını sanıp eleştirmeye başlarlar.

6. Duygularımı Belli Edemiyorumcular

İkiniz içinde özel bir an yaşıyorsunuz belki. O esnada ufacık bir seni seviyorumu sizden esirgeyen insanlardır.

Gerçekten çok çekingen olabilirsiniz ama biriyle gönül ilişkisi kuruyorsanız, ona sevildiğini söylemek ya da hissettirmek sizin için zor olmamalı.

Bir de bunun çekingen değil de umursamayan versiyonu da bulunmakta. Eğer karşı taraf sizi duygusal anlamda beslemiyorsa kendinizi yıpratmaya hiç gerek yok.

7. Sürekli Kaslarını Belli Etmeye Çalışanlar

Spor bazı insanlar için gerçek bir tutku. Onları bu maddenin dışında tutarak konuşmak istiyorum.

Sürekli yaptığı spordan bahseden, çok gösterişli kasları olmasa da onların varlığından bahseden ve onları belli etmek için dar giyinen tiplerden bahsediyorum.

Görünen köy kılavuz istemiyor arkadaşlar. Zaten sporu sağlığınız için yapıyor ve dış görünüşünüze yansıyorsa, insanlar zaten siz söylemeden fark edecektir. Teşekkürler.

8. Eski İlişkisini Sürekli Anlatanlar

İlişkinin başlarında gerçekten merak edip sormuş olabilirsiniz ve karşı tarafta açık yüreklilikle size anlatmış olabilir. Bu noktada kötü bir niyet olmadığını düşünüyorum. Sonuçta birbirimizin geçmişini merak ederiz.

Bazen erkekler ilgi çekmek için ya da hava atmak için bunu kullanabiliyorlar. Hem eski kız arkadaşlarınıza hem yeni kız arkadaşınıza ayıp ediyorsunuz.

Karşı taraf bunu dinlemek istemiyor olabilir ya da kendisini diğerleriyle kıyaslamasına neden olabilirsiniz.

Eski ilişkilerimizi tabi ki bir kenara atmayalım. Ama bu konuyu da sürekli göz önünde bulundurmayalım.

9. Sorumsuzlukta Bir Dünya Markası Olanlar

El bebek gül bebek büyümüş erkek tipidir. Sorumluluk almaktan kaçarlar. Çok fazla unutkandırlar. Özür dilemezler.

İlişki dediğimiz olay karşılıklı saygı ve hoşgörüden temel alan bir durumdur. Bu konu temeli sarsan bir durum.

Öneri de bulunmak gerekirse erkek arkadaşınızın sorumluluk almasını sağlayın ve ona karşı dürüst olun. Canınızı sıkıyorsa bu konu açıkça bunu ona söyleyin. Eğer değiştirmek isterse bu davranışını çok şanslısınız.

10. Çapkın Erkekler

İlişkilerin bir diğer ayağını da sadakat oluşturur. Eğer bu ayak sallanırsa diğer ayakların sağlam olması hiçbir şeyi değiştirmez.

Bu tipteki erkeklerin gözleri sürekli birilerini arar. Egolarını tatmin etmek isterler. Sizi iki kere görmüş olmasına rağmen zihninde gelinliğinizi bile seçmiştir. Çok büyük konuşurlar. Sözde aşkınızdan ölürler. Çok kolay yalan söyleyebilirler. Size gereksiz bir güven verip yüzüstü bırakabilirler.

Bir de bunu çok dışarıya yansıtmadan yapan erkekler vardır. Eğer böyle birine denk geldiyseniz Allah yardımcınız olsun.

Eminenur Günduğdu

Kuşlar kadar özgür, bulutlar kadar serbest olalım.

@eminenurgundugdu

 • ilgisiz erkek

  Kendini Geri Çeken, İlgisi Azalan Erkeklere Nasıl Davranmalı?

 • erkekler neden kaçar

  10 Maddeyle Önce İlgi Gösterip Sonra Kaçan Erkek

 • Şık Görünmek İsteyen Erkeklere 9 Önemli Tavsiye

 • Ayrılık acısı

  Ayrılık Acısını Hafifletmek İçin 10 Tavsiye

 • sevgi

  Uzun ve Mutlu Bir İlişki İçin 7 Tavsiye

 • Hataları Affetmek İçin 6 Adım

 • Yüksek Lisans Hakkında 7 Temel Bilgi