10 Maddeyle Önce İlgi Gösterip Sonra Kaçan Erkek

Bir erkekle tanışırsınız. Hareketlerinden size karşı ilgili olduğunu anlarsınız. Sizinle konuşurken son derece kibardır. Derken uzun uzun mesajlaşırsınız.

Belki bir hafta, belki bir ay sürer bu durum ve tam size aşık olduğunu düşündüğünüz anda adeta bir anda ortadan kaybolur.

Onu tekrar görürsünüz elbette ama eskisi gibi değildir. Sanki bir şey olmuştur ve her şey tersine dönmüştür.

erkekler neden kaçar

Her kadının hayatında en azından bir kere başına gelmiş sinir bozucu bir durumdur bu. Bazı erkekler birden yazmayı keser, bazıları aşırı ilgi gösterip sonra ortadan kaybolur. Bunu sadece erkekler yapıyor demek haksızlık olur. Kadınlar da kaçan kovalanır mantığıyla bunu bir taktik olarak kullanır. Ama sonuçta kadınların biraz naz yapması normaldir. Ancak bir erkek size ilgi gösterip sonra birden geri çekilince, gösterdiği o yoğun ilgiyi bir anda kesince bir çok genç kız beslediği ümitlerin sonucunda hayal kırıklığına uğruyor. İnsanı adeta paranoyak yapan bu durumun elbette bir nedeni var.

Erkeklerin gösterdiği ilgiyi kesmesinin 10 muhtemel açıklaması:

1. Sizden hoşlanmıyordur.

Sizden hoşlanmıyor

Birbiriniz hakkında konuştunuz, bilgi sahibi oldunuz, birlikte eğlendiniz ama henüz sevgili olmadınız. Kendinizi bağlanmış hissetseniz de bu gerçeği değiştirmiyor. Belki sizin hislerinizi anladı ve aynı duyguları beslemediği için kendini geri çekti. Üzülmeyin. En azından yolun başındayken bunu anladınız ve ileride yaşayacağınız hayal kırıklığı yaşamayacaksınız.

2. Bir ilişkiye hazır değildir.

ilişiye hazır değil

Bir beraberliğe hazır olan erkek bu tür oyunlar oynamayacaktır. O yüzden tutarsız davranışlar sergileyen erkekler bir ilişkiye henüz hazır değildir. Belki ilişkisi yeni bitmiştir, belki de başka tür problemleri vardır.

3. Sizinle oyun oynuyordur.

Ne kadar acı verici de olsa yüzleşilmesi gereken bir durum. Size ümit verirken başka kızlarla da flörtleşiyor olabilir. Bu tür erkekler oyuncudur ve onlara asla güvenemezsiniz. Bunu erkenden farkederseniz şanslısınızdır.

4. Farklı bir arayış içindedir.

Belki de romantik bir ilişki aramıyordur. İlk başta sizinle ilgilendi ama sizin evliliğe meyilli olduğunu görünce kendini geri çekmeye başladı. Genç yaşta erkekler her zaman evlilikten korkar.

5. Belki de sorun sendedir.

Sizinle yeterince iyi vakit geçirmemiş ve sizden sıkılmış da olabilir. Yer yaptığı espriye güldünüz mü? Veya söylediği her şeye istisnasız katıldınız mı? Ve hatta neredeyse hiç konuşmayıp sadece dinlediniz mi? Maalesef bunlar onu sizden uzaklaştırmış olabilir. Bunların yerine kendinizi ifade edebilir, ona güzel sorular sorabilir, katılmasa bile kendi görüşlerinizi söyleyebilirsiniz.

6. Gerçekten önemli başka işleri vardır.

Hayatında yapması gereken başka şeyler, ilgilenmesi gereken işler vardır. Veya yolunda gitmeyen bir şeyler olmuştur ve tavırlarındaki bu ani değişim nedeni budur. Kim bilir? Böyle bir durumda acele bir karar vermeyip olayları akışına bırakmak daha iyi olacaktır.

7. Taktik yapıyordur.

Sizden gerçekten hoşlanmasına rağmen size karşı ilgisizmiş gibi yaparak taktik deniyor olabilir. Bazen erkekler istediklerini elde edinceye kadar aslında çok hoşlandıklarına karşı önce ilgi gösterip sonra geri çekilirler. Buna aşkta geri çekilme taktiği denir.

8. Başka birisi vardır.

Sevgilisinden ayrılıp boşluğa düşmüş ve bu yüzden de sizinle yakınlaşmış olabilir. Sizden kaçmasının sebebi belki de eski kız arkadaşıyla barışmış olmasıdır. Zalimce bir durum ama erkekler çivi çiviyi söker mantığıyla aşk acısını hemen başka bir sevgiliyle hafifletmek ister.

9. Sizden beklediği ilgiyi görememiştir.

Ona karşı aynı derecede yakınlık göstermemiş olabilirsiniz. Kendinizi çok fazla naza çekerseniz elbette erkek de bu durumda ümidini kaybeder. Eğer bir de çok fazla hayal kırıklığı yaşamışsa işler daha fazla kötüye gitmeden sizden uzaklaşabilir.

10. Belki de aptalın biridir.

Bazı erkekler işleri batırma konusunda çok yeteneklidir. Açıkcası siz onunla ilgilenmeye başlayınca şımarmış, havalara girmiştir. Bunun sonucunda da kendini ağırdan satmaya başlar. Ona olan ilginizi keserseniz kısa sürede yaptığı hatanın farkına varacaktır.

Demet Demircan

@demetdemircan

 • İlişkinizi Gözden Geçirmenize Neden Olacak 10 Erkek Tipi

 • ilgisiz erkek

  Kendini Geri Çeken, İlgisi Azalan Erkeklere Nasıl Davranmalı?

 • Şık Görünmek İsteyen Erkeklere 9 Önemli Tavsiye

 • Ayrılık acısı

  Ayrılık Acısını Hafifletmek İçin 10 Tavsiye

 • sevgi

  Uzun ve Mutlu Bir İlişki İçin 7 Tavsiye

 • Hataları Affetmek İçin 6 Adım

 • Yüksek Lisans Hakkında 7 Temel Bilgi