Dünyada En Çok Kazanan 10 Youtuber

2005 yılında hayatımıza sıradan bir video paylaşım sitesi olarak giren YouTube, aradan geçen zamanda günlük hayatımızın neredeyse bir parçası oldu.

Google tarafından satın alındıktan sonra iş ortaklığı sistemini devreye sokup, bir çok insana kariyer yapmasında da yardımcı oldu. Oyunculardan güzellik gurularına, vlogger’lardan şakacılara kadar bir çok Youtuber, milyonlarca izlenen videolarıyla çok ciddi paralar kazanıyorlar.

Bazılarının başarı hikayeleri gerçekten etkileyici. İşte en çok kazanan Youtuberlar.

10. Rhett and Link

Rhett ve Link adında iki komedyene ait bir kanal. İkili, dünyanın en acı biberini yeme gibi meydan okuma videoları çekiyor. 39 ve 38 yaşındaki ikili ilkokulda tanışmışlar.

Yıllık Kazancı: 5 Milyon Dolar
Takipçi Sayısı: 4 Milyon

9. Colleen Ballinger

1986 doğumlu Colleen, tek kişilik komedi filmleri çekiyor. Bir de vlog kalanı olan Colleen’in videoları toplamda 2 Milyardan fazla izlenmeye sahip.

Yıllık Kazancı: 5 Milyon Dolar
Takipçi Sayısı: 5 Milyon

8. German Garmendia

Şili’li komedyen İspanyolca videolar çekiyor. HolaSoyGerman isimli kanalı, 30 Milyondan fazla takipçisiyle dünyada en fazla takipçisi bulunan 2. kanal. 19 Milyonluk bir başka hesabı daha var.

Yıllık Kazancı: 5.5 Milyon Dolar
Takipçi Sayısı: 31 Milyon

7. Markiplier

Mark Fischbach oyun videoları çekiyor ve toplam izlenme sayısında 7 milyarı aşmış durumda. Youtube’a 2012 yılında katılan Mark, yaptığı bağışlarla da tanınıyor.

Yıllık Kazancı: 5.5 Milyon Dolar
Takipçi Sayısı: 17 Milyon

6. Rosanna Pansino

Yemek programı yapan Rosanna, mutfaktaki becerisiyle 8 milyondan fazla takipçi kazandı. 500’e yakın videosunun 100’den fazlası yemek tarifi içeriyor. Youtube’daki başarısını yazdığını yemek tarifi kitabıyla da sürdürdü. The Nerdy Nummies Cookbook adındaki kitap en çok satanlar listesinde.

Yıllık Kazancı: 6 Milyon Dolar
Takipçi Sayısı: 8.5 Milyon

5. Tyler Oakley

Popüler kültür ve mizah hakkında yaptığı videolarla dünyaca ünlenen Tyler toplamda 600 Milyon izlenme sayısını geçti. 2007’de ilk videosunu yükleyen komedyen, 2015 yılında ise ilk kitabını yazdı. Binge ismini verdiği kitap en çok satanlar listesine girdi.

Yıllık Kazancı: 6 Milyon Dolar
Takipçi Sayısı: 8 Milyon

4. Smosh

Ian Andrew Hecox ve Daniel Anthony Padilla adında iki komedyene ait bir kanal. Çocukluk arkadaşı olan ikili 2015’de kurdukları kanalda skeç komedi videoları çekiyorlar. Toplam izlenme oranları 2 milyarı aşmış durumda.

Yıllık Kazancı: 7 Milyon Dolar
Takipçi Sayısı: 22 Milyon

3. Lilly Singh

Kanadalı komedyen SuperwomanVlogs adındaki kanalını 2010 yılında açtı. Bugüne kadar 1 milyardan fazla izlenme aldı. Ayrıca bu yıl bir de kitap yazdı.

Yıllık Kazancı: 7.5 Milyon Dolar
Takipçi Sayısı: 11 Milyon

2. Roman Atwood

Amerikalı 34 yaşındaki Roman şaka videoları çekiyor. Video çekmeye 2009 yılında başladı. 2015 yılında yaptığı bir kamera şakası 85 milyondan fazla izlenme aldı. En çok kazananlar listesinde ikinci sırada.

Yıllık Kazancı: 8 Milyon Dolar
Takipçi Sayısı: 10 Milyon

1. PewDiePie

27 yaşındaki İsveçli Felix en çok kazanananlar listesinde bir numarada. Ayrıca kanalı PewDiePie, toplam izlenme sayısında 10 milyara ulaşan ilk kanal. Oyun ve komik videolar çeken Felix, YouTube kariyerine 2010 yılında başladı. İlk video çekmeye başladığında geçimini sosisli sandviç standında çalışarak sağlıyordu. Bugün geldiği nokta inanılmaz.

Yıllık Kazancı: 15 Milyon Dolar
Takipçi Sayısı: 55 Milyon

Dudu Haviş

instagram.com/duduhavis

@duduhavis

 • Sixty Symbols

  Bilim Meraklıları İçin En İyi 10 Youtube Bilim Kanalı

 • Takip Edilesi Az Bilinen 15 Türk Youtube Kanalı

 • Yüksek Lisans Hakkında 7 Temel Bilgi

 • Akademik Makale Nedir, Nasıl Okunmalı?

 • Bi Küçük Eylül Meselesi

  Son Yılların En Güzel 20 Yerli Aşk Filmi

 • İlişkinizi Gözden Geçirmenize Neden Olacak 10 Erkek Tipi

 • Tatili Verimli Geçirmek İçin 11 Öneri