Son Yılların En Çok İzlenen 20 Komedi Filmi

En iyi komedi filmleri yerine, en çok izlenen komedi filmlerini listeledim. Sonuçta film tavsiyesi almanın en iyi yolu, filmlerin izlenme sayısına bakmaktır. Çok izlenen filmler genelde iyidir.

Evet, bazen güzel filmler izlenme sayısı bakımından hakettiği değeri bulamıyor. Ama söz konusu komedi olunca, güldürmeyi başaran filmler seyircinin yoğun ilgisini çekmeyi başarıyor.

Liste yabancı komedi filmlerinden oluşuyor. Filmlerin izlenme sayısına ulaşamadım ama gişe hasılatı izlenme sayısı hakkında yeterince bilgi veriyor. Liste uzamasın diye çok eski filmlere yer vermedim.

Doya doya gülmek için buyrun: en çok izlenen komedi filmleri.

1. Siyah Giyen Adamlar 3 – Men in Black 3 (2012)

Serinin ilk filmi 1997’de, ikincisi ise 2002’de gösterime girmişti. 10 yılın ardından çekilen 3. film, 624 Milyon Dolar gişe hasılatıyla, finansal olarak son zamanların en başarılı komedi filmlerinden oldu. Aksiyon komedi türündeki film oldukça eğlenceli.

Boris adındaki bir suçlu, geçmişe giderek Ajan K’yi öldürür. Bu olay tarihin akışını değiştirir ancak Ajan J’nin hafızası bundan etkilenmez. Ajan J, 1969’a giderek bu olayı engellemeye çalışacaktır.

Gişe geliri: 624 Milyon Dolar

2. Felekten Bir Gece Daha – The Hangover Part II (2011)

Bana göre serinin en komiği ilkiydi. Ancak en büyük gişe hasılatını ikinci film elde etti. İlk filmden bahsetmek gerekirse, benim çok güldüğüm filmlerden biriydi. Ama büyük beklentiyle izleyenlerde hayal kırıklığı yarattığını da gördüm. Espri anlayışı her insanda farklı olabiliyor. Yine de izleyene eğlenceli saatler yaşatacak bir komedi.

İlk filmde, arkadaşlarının düğününden önce Las Vegas’a eğlenmeye giden bir arkadaş grubu, içkinin dozunu kaçırınca akşamdan kalma bir vaziyette uyanır. Hiç kimse geceye dair hiç bir şey hatırlamamaktadır. Epey garip bir ortamda uyanan 4 kafadar, düştükleri durumu çözmeye çalışacaktır.

İkinci filmdeki macera ise Bangkok’ta geçiyor.

Gişe geliri: 586.8 Milyon Dolar

3. Aman Tanrım! – Bruce Almighty (2003)

Jim Carrey’den unutulmaz bir film. Tanrı’ya isyan eden ve herşeyden şikayet eden Bruce Nolan, bir gün karşısında Tanrı’yı bulur. Bu karşılaşmada Tanrı ona kendi güçlerinden verir. Bruce artık istediği herşeyi yapabilecektir.

Hem güldüren, hem de güzel mesajlar veren film mutlaka izlenmeli.

Gişe geliri: 484.6 Milyon Dolar

4. Liseli Polisler 2 – 22 Jump Street (2014)

En az ilki kadar eğlenceli bir devam filmi. İlk film de büyük bir gişe başarısı göstermişti.

Öğrenci kılığında lisede görev yapan iki polis memuru Schmidt ve Jenko, yıllar sonra yeniden bir araya gelir. İkili bu kez üniversitede görev yapacaktır.

Gişe geliri: 331.3 Milyon Dolar

5. Nedimeler – Bridesmaids (2011)

Güldürme potansiyeli oldukça fazla bir film. Kriz yüzünden pastanesini kapatan Annie, hem iş, hem de aşk hayatında sıkıntılı günler yaşamaktadır. Tek moral kaynağı en yakın arkadaşı Lillian ise evlenmeye karar verir. Arkadaşı, Annie’den baş nedimesi olmasını ister. Annie, nişan günü Lillian’in diğer arkadaşı Helen ile tanışır ve büyük çekişme başlar.

Gişe geliri: 288.4 Milyon Dolar

6. Davetsiz Çapkınlar – Wedding Crashers (2005)

Keyifli bir romantik komedi filmi. İki arkadaş, yabancı insanların düğünlerine tanıdıkmış gibi katılarak beğendikleri kızları tavlamaktadır. Profesyonel iki çapkın, son katıldıkları hazine bakanının düğününde baltayı taşa vururlar.

Gişe geliri: 285.2 Milyon Dolar

7. Bu Nasıl Aile! – We’re the Millers (2013)

Oldukça eğlenceli bir yol filmi. Zayıf senaryosuna rağmen güldürmeyi başarıyor.

Çalınan parasının ardından büyük bir borca giren ot satıcısı David, borcuna karşılık bir iş alır. Pek istekli olmasa da başka seçeneği yoktur. Oldukça tehlikeli bir iş için Meksika’ya gitmek zorundadır.

Gişe geliri: 279 Milyon Dolar

8. Kötü Komşular – Neighbors (2014)

Yeni çocuk sahibi olan bir aile ve yan eve taşınan üniversite öğrencileri arasında geçen komik olaylar anlatılıyor. Sıkılmadan izlenebilen eğlenceli bir film.

Gişe geliri: 270.7 Milyon Dolar

9. Akıllı Ol – Get Smart (2008)

Gayet keyifli bir aksiyon komedi filmi. Bir suç örgütü dünyayı ele geçirmeyi planlarken, Ajan Smart ilk görevinde bunu engellemeye çalışacaktır. İzlemeye değer bir film.

Gişe geliri: 230.7 Milyon Dolar

10. Bay Evet – Yes Man (2008)

İnsana moral veren filmlerden birisi. Hayatında sıkıntılar yaşayan Carl, bir gün bir terapiye gider. Terapiden sonra her hayır kelimesini kullandığında başına kötü bir olay gelen Carl, artık herşeye evet demektedir.

Gişe geliri: 223.2 Milyon Dolar

11. Kaza Kurşunu – Knocked Up (2007)

Kariyeri peşinde genç bir kadın Alison, bir gece kulübüne Ben adında bir adamla tanışır. Ben, oldukça sorumsuz, rahat bir insandır. Sarhoş oldukları o gece tek gecelik bir ilişki yaşarlar. Allison, aradan geçen sekiz haftadan sonra hamile olduğunu öğrenir. Bu beklenmedik bebek ikilinin hayatını değiştirecektir. Vakit geçirmelik hoş bir komedi.

Gişe geliri: 219,1 Milyon Dolar

12. Git Başımdan! – Due Date (2010)

Eğlenceli bir yol filmi daha. Eşinin doğumu için eve dönmek üzere olan Peter, havalimanında karşılaştığı biri yüzünden uçaktan atılır. Bir yanlış anlaşılmadan dolayı uçamaz listesine alınan zavallı adamın eve dönmek için tek çaresi kalır. Bütün yolu, bu belaları başına açan adamın arabasıyla gidecektir.

Gişe geliri: 211.8 Milyon Dolar

13. Patrondan Kurtulma Sanatı – Horrible Bosses (2011)

İkinci filmi de çekilen kara mizah türünde bir film. Patronlarından nefret eden 3 arkadaş, işten ayrılmak yerine onları öldürmek için plan yapar. Üç kafadarın başından geçenler oldukça keyifli anlar yaşatıyor.

Gişe geliri: 209.6 Milyon Dolar

14. Tropik Fırtına – Tropic Thunder (2008)

Sinema endüstrisi ile dalga geçen ve klişelere bolca gönderme yapan matrak bir film. Savaş filmi çekmeye çalışan bir ekibin yaşadığı traji komik olaylar anlatılırken epey bir Hollywood eleştirisi de yapılıyor. Zaman zaman güldüren, boş zaman geçirmelik bir komedi.

Gişe geliri: 188.1 Milyon Dolar

15. Diktatör – The Dictator (2012)

Çok zevkli bir komedi. Wadiya Cumhuriyeti, General Aladin tarafından yönetilmektedir. Batı karşıtı bu lider, sözlükteki kelimeleri kendi adıyla değiştiren, olimpiyatlarda yarıştığı rakiplerini vuran zorba bir diktatördür. Amerika’ya nükleer programla ilgili konuşma yapmaya giden lider, burada hiç ummadığı şeyler yaşayacaktır.

Gişe geliri: 179.4 Milyon Dolar

16. 40 Yıllık Bekar – The 40-Year-Old Virgin (2005)

Andy, 40 yaşında olmasına rağmen halen bekar ve yalnız bir hayat sürmektedir. Bugüne kadar hayatına hiç bir kadın girmediğini öğrenen iş arkadaşları, ona yardım etmeye karar verir. İyi bir gişe hasılatı elde etmiş vasat üstü bir komedi filmi.

Gişe geliri: 177.4 Milyon Dolar

17. Yedek Polisler – The Other Guys (2010)

Güzel bir konuya sahip çok eğlenceli bir film. Masa başı çalışan polisler Terry ve Adam, teşkilatın iki kahramanı Highsmith ve Danson’ı oldukça kıskanmaktadır. İkili artık sokaklara çıkmaya karar verir ancak işler pek bekledikleri gibi olmaz.

Gişe geliri: 170,4 Milyon Dolar

18. Çok Fena – Superbad (2007)

Hoş zaman geçirten bir gençlik bir filmi. Çocukluk arkadaşı iki genç, liseden mezun olmak üzeredir. Mezuniyet öncesi bir partiye davet edilirler ve olaylar gelişir.

Gişe geliri: 169.9 Milyon Dolar

19. Johnny English’in Dönüşü – Johnny English Reborn (2011)

İlkinden daha başarılı bulduğum bir devam filmi. Rowan Atkinson’un canlandırdığı Ajan Johnny English, Tibet’te aldığı eğitimin ardından yeni bir görevle geri dönüyor. Aksiyon komedi türündeki film oldukça eğlenceli.

Gişe geliri: 160 Milyon Dolar

20. Üvey Kardeşler – Step Brothers (2008)

Anne ve babası evlenince üvey kardeş olan, 40 yaşlarında iki adamın komik hikayesi anlatılıyor. Brennan ve Dale adındaki iki adam, birbirinden hiç hoşlanmasalar da artık birlikte yaşamak zorundadırlar. Eğlencelik, hoş bir komedi filmi.

Gişe geliri: 128.1 Milyon Dolar

Harun Işık

twitter.com/harunisik90

@harunisik

 • 21. Yüzyılın En Komik 20 Türk Filmi

 • Bill'i Öldür

  Gerilim Konulu 10 Unutulmaz Tarantino Filmi

 • Sevgiliyle İzlenecek En İyi 10 Romantik Aşk Filmi

 • Ghajini

  İzlenmesi Gereken Puanı 7 Üstü Olan 10 Hint Filmi

 • Celda 211

  Mutlaka İzlenmesi Gereken 10 İspanyol Filmi

 • Thor: Ragnarok

  Taika Waititi’den 5 Samimi Film

 • Motosiklet Günlüğü

  Seyahat Severler İçin En İyi Yol Filmleri – Yüksek Puanlı 30 Film